„Alicja: Nie! To niemożliwe!

Kapelusznik: Tylko jeśli w to uwierzysz…”

 

Rozwiń ze mną swój biznes!

Jestem doświadczonym menedżerem. Jestem również chemikiem-pasjonatem. Od 2007 roku do niedawna byłem związany zawodowo z Przedsiębiorstwem Geologicznym Sp. z o. o. w Kielcach. Ta przygoda rozpoczęła się stanowiskiem Kierownika Pracowni Analiz Fizykochemicznych w laboratorium będącym wtedy małą jednostką działającą na lokalnym rynku. Moim podstawowym celem było uzyskanie akredytacji co stało się faktem po około roku (akredytacja nr AB 1010). Następnie intensywny rozwój działalności laboratoryjnej doceniony został powołaniem na Członka Zarządu firmy i stanowisko Zastępcy Dyrektora w 2010 roku. Do tego czasu laboratorium stało się jednym z wiodących w swojej dziedzinie na krajowym rynku stale rozszerzając możliwości i obszar działalności. Ten okres to również moje liczne wystąpienia w roli prelegenta na krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz szereg ciekawych publikacji naukowych. To także ciągłe pogłębianie wiedzy dzięki udziałowi w sympozjach i szkoleniach i aktywna działalność w Klubie Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB. To okres, w którym przy pomocy stworzonego genialnego zespołu zrealizowałem wiele mniejszych i większych projektów takich jak budowa laboratorium mikrobiologicznego, rozbudowa pracowni badań geologicznych, akredytacja organizacji badań biegłości (nr akredytacji PT 007), wejście na rynki zagraniczne czy budowa własnych narzędzi informatycznych klasy LIMS. Równolegle dałem początek wielu ciekawym i nadal rozwijanym projektom jak np. unikatowy www.laboratoryjnie.pl. W roku 2012 zmieniłem stanowisko i rozpocząłem zarządzanie Przedsiębiorstwem Geologicznym Sp. z o. o. jako Dyrektor/Prezes Zarządu.

3 czerwca podjąłem trudną decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Geologicznego Sp. z o. o. W efekcie tego, 31 sierpnia 2020 r. zakończyła się ta ciekawa, ponad 13-letnia współpraca. Za swój największy sukces w pracy w zarządzie firmy uważam stworzenie wspaniałego zespołu dzięki, któremu z małego, lokalnego laboratorium staliśmy się jednym z czołowych komercyjnych laboratoriów w kraju oraz wprowadziliśmy nasze usługi na rynek międzynarodowy. W tym czasie bez szwanku przeszliśmy przez różne zawirowania takie jak pamiętny globalny kryzys ekonomiczny, wyzwania związane z „rynkiem pracownika”, czy obecną trudną sytuacją w kraju i na świecie.
Przedsiębiorstwo Geologiczne Sp. z o.o. zostaje profesjonalna ekipa gotowa dalej rozwiązywać Państwa problemy a ja rozpoczynam poszukiwanie nowych wyzwań.

Poza pracą zawodową mam również inne hobby: w wieku 36 lat zrealizowałem swoje marzenie z dzieciństwa i rozpocząłem przygodę z karate tradycyjnym (obecnie 5 kyu) a mając lat 39 i rok doświadczenia w bieganiu przekroczyłem linię mety swojego pierwszego w życiu maratonu. Jestem również sternikiem jachtowym i sternikiem motorowodnym.

Moje CV dostępne jest tu:

Krzysztof Wołowiec – życiorys

Efekty mojej pracy to m.in.:

www.promea.pl – działalność Przedsiębiorstwa Geologicznego Sp. z o.o. w pewnym momencie zaczęła sięgać daleko poza obszar geologii oraz terenu Polski dlatego konieczne stało się wprowadzenie nazwy bardziej uniwersalnej; „Professional measurment”, hasło, w którym można by zamknąć naszą politykę jakości dało początek marce PROMEA.

www.ptcenter.badaniabieglosci.pl – jeśli coś robić to najlepiej jak potrafimy dlatego nasze badania biegłości od początku miały być nowatorskie i takie się stały między innymi dzięki PTCenter – stworzonemu naszymi rękami panelowi do obsługi tej działalności; to produkt genialny i wyjątkowy.

www.opego.pl – Ogólnopolski Panel Ekspercki ds. Gospodarki Odpadami to nasza coroczna konferencja dedykowana takim zagadnieniom jak przetwórstwo odpadów komunalnych, gospodarka o obiegu zamkniętym, recykling odpadów czy edukacja ekologiczna.

Sprawdź_co_pijesz – odpowiedzialność społeczna biznesu – jako specjaliści w zakresie badań laboratoryjnych dzielimy się swoją wiedzą, doświadczeniem i możliwościami technicznymi, na spotkaniach, w mediach, w naszym laboratorium.

www.laboratoryjnie.pl – od 2019 roku jedno z moich większych hobby!

Ja zawodowo:

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”Profesjonalne”]

Wybrane szkolenia:

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”Szkolenia”]

Ja sportowo:

[Best_Wordpress_Gallery id=”6″ gal_title=”Sportowe”]

Ja prywatnie:

[Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”Prywatne”]

 

Jestem widoczny w wirtualnej społeczności:

https://www.instagram.com/krzysztof.wolowiec/

https://www.facebook.com/krzysztof.wolowiec.5

https://www.linkedin.com/in/krzysztof-wo%C5%82owiec-09115249/

 

Krzysztof Wołowiec

tel. 500 074 479

e-mail: [email protected]